Prawidłowa segregacja śmieci to obecnie podstawa. I nie chodzi tu tylko o to, by odpowiednie typy odpadów wyrzucać do pojemników o odpowiednich kolorach (choć o to też). Równie ważna sprawa to wygląd – produkty te ustawiane są przecież w dość widocznych miejscach. Kosz na śmieci ozdobny jest co prawda droższy, ale za to tak nie razi w oczy. Ostania kwestia to sam rozmiar i elementy dodatkowe zastosowane w koszu. Wszystko to omówimy poniżej.

Najczęściej spotykane typy – kosz na śmieci na zewnątrz

Zacznijmy od wersji łatwych w transporcie. Są to śmietniki na kółkach – dwóch lub czterech. Dwa występują w mniejszych kontenerkach, cztery – w tych o większych pojemnościach. Niekiedy też obręcz na worek na śmieci ma w swoim stelażu wbudowane małe kółka. Bez względu na ilość kółek ważne, by takie pojemniki stały na na utwardzonym podłożu, w które nie będą się zapadać.

W budynkach wielorodzinnych ustawiane są pojemniki HDS, które odbierane są przez specjalistyczne samochody wyposażone w ten system, oraz kontenery typu KP7 na odpady zmieszane. Ich przeciwieństwem jest małe wiaderko na bioodpady, w którym umieścimy resztki posiłków, obierki po warzywach i owocach oraz inne tego typu elementy.

Kolorowe i ozdobne kosze na śmieci zewnętrzne

Segregacja odpadów odbywa się po kolorach pojemników. Plastiki i metale umieszcza się najczęściej w kontenerach żółtych. Papier trafia do pojemników niebieskich, szkło – do zielonych, bio odpady do brązowych, zaś śmieci zmieszane do czarnych. W poszczególnych miejscowościach mogą jednak obowiązywać inne podziały, dlatego warto poprosić o szczegółowe wytyczne w lokalnym zakładzie komunalnym.

Dekoracyjne pojemniki na śmieci najczęściej spotyka się w zewnętrznych przestrzeniach około biurowych, które muszą wyglądać bardzo elegancko. Błyszczące chromowane czy zadrukowane w fantazyjne wzory – jest ich masa w sklepach z wyposażeniem wnętrz. Jeśli nie znajdziecie ich w stacjonarnych punktach sprzedaży – internet jest jeszcze bogatszy o ciekawe oferty.