Grillowanie z rodziną czy przyjaciółmi to chyba już nasz sport narodowy. Gdy tylko za oknem robi się ciepło, na niemal każdym podwórku czy działce wystawiane jest palenisko z rusztem, na którym przygotowujemy smażone pyszności: kiełbaski, kaszanki, karczki, warzywa… Na samą myśl o nich aż ślinka cieknie.

Czy jednak wiesz, że istnieją różne wyjątkowe akcesoria, które pomogą w łatwym rozpaleniu ognia i uprzyjemnią sam proces grillowania? Miech do grilla to chyba najbardziej znany z tej bardzo szerokiej listy przedmiotów. Które warto kupić do swojego zestawu? Jakie pomocniki w opiekaniu są teraz najbardziej popularne?

Akcesoria do grillowania – bardziej i mniej popularne

Zanim w ogóle zabierzemy się za rozpalanie ognia, warto na swoje dłonie założyć rękawice ochronne grillowe. Zazwyczaj w ich składzie znajdziemy włókna kevlarowe, te same które wykorzystuje się w kamizelkach kuloodpornych. Wystarczy powiedzieć, że kevlar powszechnie uznaje się za jedno z najbardziej wytrzymałych włókien świata. Czy potrzeba większej rekomendacji dla fanów pieczenia potraw na ogniu?

Gdy już jesteśmy odpowiednio zabezpieczeni, czas na użycie zapałek, rozpałki i brykietu. By żar szybko zamienił się w żywy płomień, można wykorzystać przenośne miechy grillowe. Te ręczne dmuchawy o długości kilkudziesięciu centymetrów w bezpieczny sposób podkręcą temperaturę w palenisku. Alternatywą dla nich są ręczne wentylatory grillowe, w których pęd powietrza uzyskujemy poprzez kręcenie korbką.

Lista o nazwie: narzędzia do grillowania nie byłaby kompletna, gdyby nie znalazł się na niej fartuch do grilla. Powinien mieć on mały stopień palności, na wypadek gdyby iskry z ognia chciały upaść na naszą odzież. Z przodu fartucha przyda się głęboka kieszeń, do której włożymy inne dodatki, takie jak szczypce do grillowania, łopatka do przewracania potraw i widelec pomocny w ich szybkim zdjęciu z rusztu. A po doskonałej zabawie niezbędne okażą się szczotki i preparatu do czyszczenia rusztu.