Bez względu na to, czy jesteś rodowitym Warszawiakiem, czy mieszkasz w tym mieście dopiero od niedawna, na pewno słyszałeś o legendarnym miejscu zakupowym jakim jest Galeria Hala Mirowska. A może już w nim nie raz byłeś? Jeśli nawet tak, możesz nie znać dokładnej historii tej wyjątkowej przestrzeni. Wyjątkowej, bo zbudowanej już ponad 100 lat temu (w 1902 rok) w punkcie, w którym wcześniej znajdowały się wojskowe Koszary Mirowskie.

Plac Mirowski Warszawa – historia

Omawiane miejsce miało aż czterech projektantów. Byli nimi panowie Milkowski, Panczakiewicz, Nieniewski i Kozłowski. Wznieśli oni dwa budynki – wschodni i zachodni – które stały się pierwszym warszawskim zespołem zadaszonych hal. W ten sposób Hala Mirowska Warszawa usprawniła lokalny handel oraz poprawiła warunki sanitarne zakupów. Łącznie we wnętrzu miasto wydzieliło aż pięćset piętnaście stoisk sprzedażowych, których ilość do Drugiej Wojny zwiększono do prawie dziewięciuset. W 1944 roku obiekt został spalony, a pełna jego odbudowa dokonana została w roku 1962.

To tu znajdziesz! Hala Mirowska kwiaty, sklepy, apteka

Nie ma chyba rzeczy, której nie znajdzie się na stoiskach zlokalizowanych w omawianym obiekcie. Egzotyczne warzywa i owoce? Najpiękniejsze kwiaty o każdej porze roku? Świeże, przepyszne mięsa i wędliny? A może dodatki pasmanteryjne wysokiej klasy? Po wszystko tu możesz przyjść do tych najsłynniejszych warszawskich pawilonów.

Warto wiedzieć też o takich kultowych miejscach jak sklep azjatycki Hala Mirowska („chińczyk”), doskonałe restauracje, sklep zoologiczny czy fryzjer. To oczywiście tylko niewielki wycinek z tego, co ukaże się naszym oczom. Pozostaje jednak kwestia tego, o której przyjść by skorzystać z tych wszystkich miejsc. Hala Mirowska godziny otwarcia ma następujące: od poniedziałku do piątku sprzedawcy czekają na nas od 7:00 do 18:00, zaś w sobotę od 7:00 do 15:00. W niedziele handel nie jest prowadzony, a sama hala jest zwyczajnie zamknięta.