Jesteś fanatykiem kawy sypkiej bądź ziarnistej? A może jednak Twoje kubki smakowe mocniej pracują wtedy, gdy widzisz suszone liście herbaty, same lub uzupełnione o różne pyszne dodatki? Bez względu na to, która opcja jest Ci bliższa, musisz zainwestować w dobre puszki na kawę i herbatę bądź inne opakowania o podobnych właściwościach. Jakie wymagania muszą one spełniać by przygotowywane przez nas napoje były aromatyczne nawet wtedy, gdy ich składniki kupiliśmy kilka miesięcy temu?

Czy słoik na kawę i herbatę to słuszny zakup?

Pierwsza i najważniejsza cecha, jaką musi mieć nasz produkt do przechowywania, to szczelność. Tylko bowiem w pełni hermetyczny pojemnik na kawę sprawi, że zapach i smak będą się utrzymywały na najwyższym poziomie. Wszystko dzięki temu, że do wnętrza opakowania nie będzie się dostawało ani powietrze, ani wilgoć z otoczenia.

Najlepiej będzie, jeśli do opakowania nie będzie dostawało się światło, które może zmieniać strukturę ziaren i liści. W związku z tym rekomendowane są zwłaszcza pojemniki na kawę i herbatę czarne lub w innych ciemnych barwach. Jeśli jednak bardzo zależy nam na jasnych kolorach, wtedy wnętrze puszki niech będzie czarne, a tylko zewnętrzna część na przykład biała

Z jakich materiałów produkuje się nowoczesne pojemniki na kawę i herbatę?

Tworzywo opakowania do przechowywania powyższych produktów musi być neutralne dla nich samych, w żaden sposób nie wpływać na smaki. Wymogi te spełnia na przykład ceramika, która dodatkowo ma piękny, klasyczny wygląd. Lżejszy i mniej podatny na stłuczenie będzie pojemnik na kawe metalowy. Łatwo go zadrukować dowolnym wzorem, co jest niewątpliwą zaletą.

Ostatnią opcją są szklane słoiki na kawę i herbatę. W ich przypadku musimy pamiętać o ustawianiu z dala od światła słonecznego, na przykład w zamykanej szafce. Inaczej bowiem, nawet mimo szczelnego zamknięcia, po jakimś czasie liście i ziarna zaczną tracić swoje walory smakowe. A tego przecież nie chcemy.