Victorinox to szwajcarska marka produkująca głównie noże kieszonkowe oraz zegarki. Ich główną siedzibą jest miasto Ibach, a ich logiem jest tarcza z białym krzyżem na czerwonym tle, podobnie jak flaga Szwajcarii. Jest bardzo dobrze znana w Polsce, szczególnie chłopcom i mężczyznom, którzy wiele ze swoich przygód i wypraw na łono natury rozpoczynali właśnie ze scyzorykami tej marki w kieszeni.

Produkty Victorinox są znane ze świetnego wykonania, dobrych materiałów oraz wytrzymałości. Przykładem jest recenzowany dziś scyzoryk Trekker One Hand – Trailmaster. To polecany dla miłośników trekkingu czy wypraw survivalowych swego rodzaju multi tool zawierający nie tylko ostrze, ale wiele przydatnych w każdych warunkach funkcjonalności.

Z czego składa się scyzoryk Victorinox Trekker One Hand?

Ostrze główne

Główną funkcją scyzoryka jest duże ostrze, bez problemu możemy je otworzyć przy pomocy jednej ręki (stąd nazwa One Hand). Ostrze jest bardzo stabilne a na swojej części posiada ząbki.

Piła

Mimo tego, że jest to niewielki scyzoryk, to piła świetnie radzi sobie z nawet sporymi gałęziami.

Otwieracz do butelek

To narzędzie, którego funkcjonalności nie trzeba przedstawiać, które przyda się na grillu, żaglach czy przy ognisku. Posiada ono dodatkowo spłaszczony koniec, który sprawdzi się jako płaski śrubokręt do dużych śrub oraz niewielkie zagłębienie, którego możemy używać jako obieracz do izolacji.

Otwieracz do konserw

Przydatne na każdym kampingu narzędzie to również służy jako śrubokręt, ale tym razem do mniejszych śrub.

Szydło

To narzędzie może nie tylko służyć do pomniejszych napraw naszego sprzętu wyprawowego, ale może być przydatne jako szpikulec, którym zrobimy dziurę w wielu, nawet bardzo twardych materiałach.

Śrubokręt krzyżakowy

Tej funkcjonalności nie musimy chyba nikomu przedstawiać. Przyda się ono do naprawy urządzeń takich jak latarka czy kuchenka jak również będzie świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy w podróż wyruszają rowerem czy samochodem.

Wykałaczka i pęseta

Biorąc pod uwagę funkcjonalności, jakość wykonania oraz cenę, można polecić wszystkim, którzy potrzebują niewielkiego i poręcznego multi scyzoryka, który sprawdzi się w wielu sytuacjach, zarówno w domu jak i na łonie natury. Polecamy!