Każdy zlewozmywak wymaga odpowiedniej pielęgnacji. O czym powinniśmy pamiętać wtedy, gdy mamy w kuchni zlewozmywak z kompozytu kamiennego typu Granit?

Kompozyty kamienne są obecnie bardzo popularne i chętnie wybierane do produkcji zlewozmywaków kuchennych. Pozwalają na uzyskanie różnych kształtów i wymiarów zlewozmywaków, a przy tym wyróżniają się właściwościami charakterystycznymi dla kamienia – są odporne na wodę, wysokie temperatury, a także uszkodzenia mechaniczne.

Zlewozmywaki wykonane z Granitu powinny być pielęgnowane zgodnie z instrukcją producenta i z wykorzystaniem zalecanych przez niego środków i metod.

Wszelkiego rodzaju plamy i przebarwienia, na przykład osady wapienne, powinno się usuwać środkami w rozpuszczającymi albo octem, namaczając je wcześniej, a potem wyczyścić zlewozmywak i wytrzeć go do sucha.

Takie ślady jak linie powstałe po metalowych naczyniach należy usuwać gąbką do szorowania i odrobiną wody. W przypadku bardziej uciążliwych zabrudzeń można wykorzystać specjalne mleczka oraz proszki do czyszczenia zalecane przez producenta.

Regularna, prawidłowa pielęgnacja zlewozmywaków kuchennych z Granitu sprawi, że będą wyglądały atrakcyjnie na długi czas.