Niewiele jest marek, których historia zaczęła się na początku XX wieku i trwa nieprzerwanie do dziś. Jednym z dobrych przykładów na to, że da się tak działać, jest holenderski producent chlebaków, pojemników na żywność i wielu innych dodatków do kuchni oraz domu – marka Brabantia. Zaczęła ona swoją działalność w roku 1919 jako firma Van Elderen & Co. Początki to tworzenie lejków, dzbanków oraz różnego typu sit. A jaka jest teraz oferta, która kryje się pod tym dobrze rozpoznawalnym już szyldem?

Kosz na śmieci Brabantia i inne ciekawe produkty

Po wspomnianych wyżej produktach w 1930 roku przyszedł czas na tworzenie obudów do radioodbiorników. Firmie zleciło to przedsiębiorstwo Philips. Jednak prawdziwą rozpoznawalność przyniosły przedsiębiorstwu kosze pedałowe Brabantia, które do oferty trafiły w roku 1955.

Dokładnie trzydzieści lat później  – w roku 1985 – nastąpiło rozszerzenie działalności na grunt akcesoriów kuchennych, które są bardzo cenione i lubiane do dziś. Ich rodzajów są grube dziesiątki i co roku pojawiają się nowe.

Firma bardzo dba o jakość tego, co tworzy. Dzięki temu suszarka na pranie Brabantia czy chlebak Brabantia są przedmiotami, które będą nam służyły przez naprawdę długi czas. Nie będą rdzewiały, nie będą podatne na zarysowania czy uderzenia, nie będą traciły swoich kolorów.

Pojemniki kuchenne Brabantia – z czego są zrobione?

Opisywana firma w swoich produktów korzysta z kilku rodzajów materiałów. Na przykład pojemniki na jedzenie Brabantia robione są zazwyczaj ze sztywnego tworzywa sztucznego, a ich pokrywki są silikonowe. Takie połączenie jest szczelne, zapobiega wylewaniu się. A przy tym każdy z elementów można myć w zmywarce.

Osobne grupy produktowe to między innymi:

  • kosze na pranie Brabantia,
  • pojemniki na odpadki,
  • uchwyty na papier toaletowy,
  • deski do prasowania Brabantia,
  • organizery na zlew,
  • akcesoria łazienkowe.

Pod kątem materiałów znajdziemy w nich zarówno tworzywa sztuczne, jak i metal.