Nowości Broil King

Grill węglowy Rover 570 to urządzenie zapewniające grillowanie, które jest komfortowe, zdrowe i przyjemne.   Grill węglowy Rover 570 posiada unikalny system leja. Ta oryginalna technologia, stosowana zarówno podczas grillowania bezpośredniego, jak i pośredniego, sprawia, że tłuszcze z grillowanych potraw nie spływają na węgiel, a do specjalnego pojemnika. Dzięki takiemu rozwiązaniu niwelowane jest niebezpieczeństwo wzniecenia szkodliwych dla zdrowia płomieni. Korzystanie z tego grill jest niezwykle wygodne – otwierany ruszt ułatwia wsypywanie i równomierne uzupełnianie węgla, nawet gdy grill jest rozgrzany, a wysokość, na jakiej się znajduje, zapewnia komfortowe grillowanie. Ponadto, dzięki przystępnie napisanym instrukcjom, grill jest bardzo łatwy w montażu.   Potrawy przygotowywane na grillu Rover 570 są wyjątkowo smakowite dzięki odpowiedniemu nawilżaniu. Tę wyjątkową soczystość zawdzięczają sokom, parującym na nie podczas grillowania, zebranym wcześniej w specjalnym pojemniku jako nadwyżka tłuszczu.     Wszystkie elementy grilla (pokrywa, ruszt i lej) pokryte są emaliowaną powloką, którą łatwo utrzymać w czystości. Co więcej, elementy pokryte taką powłoką są bardzo estetyczne oraz trwałe – odporne na korozję. 
W zestawie znajduje się kamień odporny na wysoką temperaturę, termometr zamontowany w obudowie, oraz składana łopatka ułatwiająca wkładanie i wyjmowanie pizzy po upieczeniu..  Pierścień wykonany jest z 1,2 mm wysokiej jakości nierdzewnej stali, z 10 mm dużymi uchwytami. Zestaw w kształcie kołyski, co zapobiega przesuwaniu się pizzy po wierzchu kamienia podczas wyjmowania z grilla.  Pizza Śródziemnomorska Składniki: Ciasto na pizze, kupione w sklepie                                      Świeża bazylia 1 pierś z kurczaka                                                               3 łyżki oliwy z oliwek 200g sera feta                                                                   3 łyżki octu balsamicznego Oliwki bez pestek                                                                Posiekany czosnek Suszone pomidory                                                              Czerwona cebula Wszystkie składniki mieszamy , układamy na cieście i posypujemy rozdrobnionym serem feta. Następnie całość pokropić octem balsamicznym.Na koniec dodać posiekaną bazylię. 1. Kamień do pizzy należy umieścić na środku rusztu. Grill rozgrzać to temperatury 280 stopni. 2. Naszykowaną pizzę kładziemy na rozgrzanym kamieniu. 3.Gdy ciasto już się zarumieni a ser rozpuści, pizza będzie gotowa. 4.Kamień należy pozostawić do całkowitego ostygnięcia przed jego wyjęciem. Życzymy smacznych dań.
Łopatka PREMIUM wykonana jest  z 1,8 mm grubości stali nierdzewnej wysokiej jakości. Posiada ergonomiczny uchwyt oraz dodatkowo otwieracz do butelek. Długość: 46 cm
Solidna, uniwersalna, stalowa płyta o wymiarach 31 x 45 cm. wykonana została ze stali nierdzewnej o grubości 1,8 mm. Jest bardzo przydatna do grillowania owoców morza, oraz wszystkich przysmaków i potraw, które z racji swoich małych rozmiarów mogłyby przelecieć przez ruszty grilla. Ponadto możemy na niej usmażyć jajka, oraz przygotować grillowane warzywa.
 Dwustronna Płyta Żeliwna do modeli: Signet i Crown. Każdy z rusztów o wymiarach 32,5 na 38 cm może być wymieniony na płytę żeliwną o identycznym rozmiaże.  Każda z płyt  jest wykonana z grubego, solidnego żeliwa, materiału doskonale kumulującego ciepło.  Płyty żeliwne są dwustronne, po jednej stronie gładka, świetnie nadająca się do grilowania owoców morza i warzyw, a po drugiej karbowana - doskonała do grillowania mięsa i ryb. Dodatkową zaletą płyt jest fakt, że można na nich grillować potrawy, które z racji małych rozmiarów przeleciały by przez ruszta grilla. Płyta pasuje do wszystkich modeli Grilli o wymiarach Signet i Crown wyprodkowanych od 2006 r.
Dwustronna Płyta Żeliwna do modeli: Imperial XL 90. Grill z serii Imperial XI 90  posiada 6 żeliwnych rusztów, każdy o wymiarach 29,8 na 48,,9 cm. Każdy z rusztów może być wymieniony na płytę żeliwną o identycznym rozmiaże.  Każda z płyt  jest wykonana z grubego, solidnego żeliwa, materiału doskonale kumulującego ciepło.  Płyty żeliwne są dwustronne, po jednej stronie gładka, świetnie nadająca się do grilowania owoców morza i warzyw, a po drugiej karbowana - doskonała do grillowania mięsa i ryb. Dodatkową zaletą płyt jest fakt, że można na nich grillować potrawy, które z racji małych rozmiarów przeleciały by przez ruszta grilla.
materiał wysokiej jakości żeliwo przystosowana do modeli: Royal 10 Royal 30 Monarch 40 opakowanie brak gwarancja 2 lata
pasuje do grilla Broil King Sovereign XL 90,  dwustronna płyta idealna do smażenia i grillowania  płaska strona płyty może być wykorzystywana jako patelnia a karbowana jako ruszt np. stekowy  kolor: czarny