Noże

Oprócz noży stalowych w kuchni będzie niezbędny nóż ceramiczny. Firma Zest for Life wychodząc na przeciw oczekiwaniom swoich klientów, wprowadziła noże ceramiczne o różnej długości ostrza do swojej oferty. Prezentowany nóż ma długość 7,5 cm, służy do obierania i krojenia mniejszych owoców i warzyw. Ostrza noży wykonane są z trwałego materiału - Zirconium Oxide, o twardości 87 stopni w skali HRC, twardszy jest już tylko diament, dla porównania noże stalowe mają najwyżej 64 HRC. Dzięki temu, są niezwykle ostre przez długi czas. Ponadto materiał ma znikomą porowatość, przez co nie przyjmuje posmaku i zapachu krojonej żywności i jest łatwy w czyszczeniu, wystarczy przemyć wodą i wytrzeć do sucha. Ostrza noży ceramicznych są odporne na korozję, nie wchodzą w reakcję z sokami z warzyw i owoców, przez co obierane o krojone owoce czy warzywa nie ciemnieją oraz nie tracą witamin. Noże ceramiczne świetnie sprawdzą się podczas krojenia ziół, warzyw liściastych. Rączka noży jest wykonana z gumowanego tworzywa, bardzo dobrze trzyma się nawet wilgotną dłonią.  Kilka zasad przy stosowaniu noży ceramicznych: nie używać do smarowania nie uderzać o twarde powierzchnie nie kroić kości i mrożonek nie należy myć w zmywarce. 
Długość - 58 mm. 1. ostrze 2. pilniczek do paznokci z: 3. - śrubokrętem 4. kółko 5. pęseta 6. wykałaczka
Zgrabny i poręczny nożyk do owoców, który w dodatku elegancko się prezentuje. Wykonany z jednego kawałka stali nierdzewnej 18/0, wykończonej na wysoki połysk. Jego odpowiedni ciężar, ząbkowane ostrze oraz idealny kształt ułatwia obieranie i krojenie owoców. Długość ostrza - 6,5 cm. Długość całkowita - 13,3 cm. Wraz z innymi sztućcami z serii Windsor marki GRUNWERG tworzy serię niezbędnych w każdej kuchni małych narzędzi.
Nóż do krojenia ciasta oraz tortów. Będzie pełnił wspaniały komplet z łopatką do ciasta z tej samej serii. Wykonany z jednego kawałka stali nierdzewnej 18/0, wykończonej na wysoki połysk. Długość całkowita - 25,5 cm.  Wraz z innymi sztućcami z serii Windsor marki GRUNWERG tworzy serię niezbędnych w każdej kuchni małych narzędzi. 
Praktyczny nożyk do masła. Wykonany z stali nierdzewnej 18/0, wykończonej na wysoki połysk. Z jego pomocą smarowanie masłem lub serkiem przebiega dużo sprawniej. Nożyk ma długość 16 cm. Wraz z innymi sztućcami z serii Windsor marki GRUNWERG tworzy serię niezbędnych w każdej kuchni małych narzędzi.