Wüsthof - Seria Culinar

Blok na noże, z którym Twoje noże bedą należycie przechowywane i uporządkowane.  Statyw ma prostokątną podstawę o wymiarach 24 cm x 11 cm, jest wykonany z wysokiej jakości drewna bukowego oraz matowego aluminium i idealnie komponuje się z rękojeściami noży z serii Culinar. Będzie także pasował do innych noży. Przy jego użyciu można przechować 6 noży lub 5 noży oraz ostrzarkę. Nachylony pod kątem ułatwia wkładanie oraz wyciąganie potrzebnego noża. Jakość oraz precyzję wykonania zapewnia firma Wüsthof - Made in Germany/Solingen.
Pojemny blok na noże, z którym Twoje noże bedą należycie przechowywane i uporządkowane.  Statyw ma prostokątną podstawę o wymiarach 25 cm x 15 cm, jest wykonany z wysokiej jakości drewna bukowego oraz matowego aluminium i idealnie komponuje się z rękojeściami noży z serii Culinar. Będzie także pasował do innych noży. Przy jego użyciu można przechować 7 noży, widelec do mięsa oraz ostrzarkę. Nachylony pod kątem ułatwia wkładanie oraz wyciąganie potrzebnego noża. Jakość oraz precyzję wykonania zapewnia firma Wüsthof - Made in Germany/Solingen.
Stalka do wygładzania ostrza noży o długości 23 cm. Podczas krojenia na krawędzi ostrzy noży powstają mikro ubytki, nie widoczne "gołym okiem". Aby zachować na dłużej właściwą ostrość noży i nie dopuścić do spłaszczenia ostrza należy regularnie je ostrzyć. Stalka z stali wysokowęglowej, pokryta warstwą opiłków z diamentów przemysłowych naostrzy i wygładzi ostrza noży, przywracając im pierwotną ostrość.  Podczas ostrzenia na ostrzarkach tego typu należy zachować szczególną uwagę na swoje bezpieczeństwo.  Ostrzarka nie nadaje się do ostrzy ząbkowanych!  Jak używać? Jeśli jesteś praworęczny, trzymaj ostrzarkę w lewej ręce, najlepiej wierzchołkiem skierowanym do dołu, opartym na stabilnej powierzchni. Nóż trzymaj w prawej ręce pod kątem 20 stopni, w stosunku do pręta i pociągaj nóż wzdłuż ostrzarki, naprzemiennie - raz z jednej, raz z drugiej strony. Dokładnie jak to zrobić zobacz TUTAJ.   Po użyciu przetrzeć wilgotną szmatką, nie zanurzać w wodzie.  Seria Culinar to narzędzia, które zadowolą swoim nowoczesnym wyglądem najbardziej wysublimowane gusta. Uchwyty noży wykonane są z matowej stali nierdzewnej 18/10, wewnątrz wypełnione porcelaną, przez co są nieco cięższe od noży z innych serii. Dzięki wykonaniu w technologii Full Tang idealnie leży w dłoni. Jakość oraz precyzję wykonania zapewnia firma Wüsthof - Made in Germany/Solingen.
Szerokie ostrze, unikalny kształt noża Santoku z kuchni wschodniej. Nóż Santoku z serii Culinar ma 17 cm długości, można go używać do przygotowywania dań kuchni azjatyckiej, a także zachodniej. Specjalne wgłębienia na ostrzu tworzą kieszonki powietrzne ułatwiające krojenie w cienkie plastry, które nie przyklejają się do ostrza. Z powodzeniem nadaje się do krojenia mięs, wędlin, warzyw i owoców oraz sprawdza się podczas siekania ziół czy szatkowania kapusty. Nóż można ostrzyć na ostrzarkach szczelinowych, np. marki EDGEWARE. Seria Culinar to noże, które zadowolą swoim nowoczesnym wyglądem najbardziej wysublimowane gusta. Noże wykonane są z jednego kawałka wysokowęglowej stali, ostrza noży dodatkowo wzbogacane są pierwiastkami, tj. chrom, molibden oraz wanad, które zapewniają ostrzu długotrwałą ostrość i łatwość ponownego ostrzenia. Ostrze ma optymalną twardość 58 HRC. Ostrość noża przez dłuższy czas jest zapewniona przez zastosowanie precyzyjnej technologii jego ostrzenia PEtec.  Uchwyty noży wykonane są z matowej stali nierdzewnej 18/10, wewnątrz wypełnione porcelaną, przez co są nieco cięższe od noży z innych serii. Dzięki wykonaniu w technologii Full Tang idealnie leży w dłoni i ma wysoki komfort krojenia. Nóż jest niezwykle dobrze wyważony, co doceni zarówno profesjonalny, jak i początkujący kucharz. Wymiary: Długość ostrza: 17 cm Długość całkowita: 30,4 cm Jakość oraz precyzję wykonania zapewnia firma Wüsthof - Made in Germany/Solingen.
Nóż z elastycznym ostrzem (flexible) z serii Culinar niemieckiej marki Wusthof.  Nóż nadaje się idealnie do trybowania mięsa, filetowania ryb oraz krojenia bardzo cienkich plastrów, np. na carpaccio. Bardzo cienkie i niezwykle elastyczne ostrze o długości 16 cm umożliwia wykonywanie bardzo precyzyjnych cięć. Seria Culinar to noże, które zadowolą swoim nowoczesnym wyglądem najbardziej wysublimowane gusta. Noże wykonane są z jednego kawałka wysokowęglowej stali, ostrza noży dodatkowo wzbogacane są pierwiastkami, tj. chrom, molibden oraz wanad, które zapewniają ostrzu długotrwałą ostrość i łatwość ponownego ostrzenia. Ostrze ma optymalną twardość 58 HRC. Ostrość noża przez dłuższy czas jest zapewniona przez zastosowanie precyzyjnej technologii jego ostrzenia PEtec.  Uchwyty noży wykonane są z matowej stali nierdzewnej 18/10, wewnątrz wypełnione porcelaną, przez co są nieco cięższe od noży z innych serii. Dzięki wykonaniu w technologii Full Tang idealnie leży w dłoni i ma wysoki komfort krojenia. Nóż jest niezwykle dobrze wyważony, co doceni zarówno profesjonalny, jak i początkujący kucharz. Wymiary: Długość ostrza: 16 cm Długość całkowita: 28,3 cm Jakość oraz precyzję wykonania zapewnia firma Wüsthof - Made in Germany/Solingen.
Nóż ze specjalistycznym ostrzem przeznaczonym do krojenia w cienkie jak papier plastry. Specjalne wgłębienia na ostrzu tworzą kieszonki powietrzne ułatwiające krojenie w cienkie plastry - nie przyklejają się do ostrza. Dodatkowo nóż jest elastyczny (flexible), co znacznie usprawnia manewrowanie ostrzem podczas krojenia. Nóż jest idealny do krojenia bardzo cienkich plasterków, np. szynki, łososia. Seria Culinar to noże, które zadowolą swoim nowoczesnym wyglądem najbardziej wysublimowane gusta. Noże wykonane są z jednego kawałka wysokowęglowej stali, ostrza noży dodatkowo wzbogacane są pierwiastkami, tj. chrom, molibden oraz wanad, które zapewniają ostrzu długotrwałą ostrość i łatwość ponownego ostrzenia. Ostrze ma optymalną twardość 58 HRC. Ostrość noża przez dłuższy czas jest zapewniona przez zastosowanie precyzyjnej technologii jego ostrzenia PEtec.  Uchwyty noży wykonane są z matowej stali nierdzewnej 18/10, wewnątrz wypełnione porcelaną, przez co są nieco cięższe od noży z innych serii. Dzięki wykonaniu w technologii Full Tang idealnie leży w dłoni i ma wysoki komfort krojenia. Nóż jest niezwykle dobrze wyważony, co doceni zarówno profesjonalny, jak i początkujący kucharz. Wymiary: Długość ostrza: 32 cm Długość całkowita: 44,3 cm Jakość oraz precyzję wykonania zapewnia firma Wüsthof - Made in Germany/Solingen.
Nóż do krojenia miękkiego sera w szczególnym wydaniu. Nietypowy kształt oraz otwory w ostrzu czynią z noża z serii Culinar idealne narzędzie do krojenia sera. Nóż o długości ostrza 14 cm, idealnie nadaje się do krojenia miękkich serów, takich jak Brie, Camembert, Roquefort.Dzięki konstrukcji ostrza krojony ser do niego nie przywiera. Seria Culinar to noże, które zadowolą swoim nowoczesnym wyglądem najbardziej wysublimowane gusta. Noże wykonane są z jednego kawałka wysokowęglowej stali, ostrza noży dodatkowo wzbogacane są pierwiastkami, tj. chrom, molibden oraz wanad, które zapewniają ostrzu długotrwałą ostrość i łatwość ponownego ostrzenia. Ostrze ma optymalną twardość 58 HRC. Ostrość noża przez dłuższy czas jest zapewniona przez zastosowanie precyzyjnej technologii jego ostrzenia PEtec.  Uchwyty noży wykonane są z matowej stali nierdzewnej 18/10, wewnątrz wypełnione porcelaną, przez co są nieco cięższe od noży z innych serii. Dzięki wykonaniu w technologii Full Tang idealnie leży w dłoni i ma wysoki komfort krojenia. Nóż jest niezwykle dobrze wyważony, co doceni zarówno profesjonalny, jak i początkujący kucharz. Wymiary: Długość ostrza: 14 cm Długość całkowita: 24,5 cm Jakość oraz precyzję wykonania zapewnia firma Wüsthof - Made in Germany/Solingen.
Wyprofilowany nożyk do obierania warzyw i owoców z serii Culinar niemieckiej marki Wusthof.  Niezbędne narzędzie w każdej kuchni - 7 cm nóż, który służy do obierania okrągłych warzyw i owoców.  Dzięki temu, że ostrze  ma specjalny zakrzywiony kształt, ziemniaki i jabłka można łatwo i szybko obrać. Gładkie i niezwykle ostre ostrze pozwala na precyzyjne obieranie, aby tracić jak najmniej witamin, które znajdują się bezpośrednio pod skórką warzyw i owoców. Seria Culinar to noże, które zadowolą swoim nowoczesnym wyglądem najbardziej wysublimowane gusta. Noże wykonane są z jednego kawałka wysokowęglowej stali, ostrza noży dodatkowo wzbogacane są pierwiastkami, tj. chrom, molibden oraz wanad, które zapewniają ostrzu długotrwałą ostrość i łatwość ponownego ostrzenia. Ostrze ma optymalną twardość 58 HRC. Ostrość noża przez dłuższy czas jest zapewniona przez zastosowanie precyzyjnej technologii jego ostrzenia PEtec.  Uchwyty noży wykonane są z matowej stali nierdzewnej 18/10, wewnątrz wypełnione porcelaną, przez co są nieco cięższe od noży z innych serii. Dzięki wykonaniu w technologii Full Tang idealnie leży w dłoni i ma wysoki komfort krojenia. Nóż jest niezwykle dobrze wyważony, co doceni zarówno profesjonalny, jak i początkujący kucharz. Wymiary: Długość ostrza: 7 cm Długość całkowita: 17,5 cm Jakość oraz precyzję wykonania zapewnia firma Wüsthof - Made in Germany/Solingen.
Prosty nóż do obierania warzyw i owoców z serii Culinar niemieckiej marki Wusthof.  Niezbędne narzędzie w każdej kuchni - 8 cm nóż, który służy do obierania warzyw i owoców. Z jego pomocą pokroisz także małe warzywa czy owoce lub zioła.  Ostrze ma specjalny spłaszczony z jednej strony kształt, warzywa i owoce obiera się z jego pomocą w łatwy i szybki sposób. Gładkie i niezwykle ostre ostrze pozwala na precyzyjne obieranie, aby tracić jak najmniej witamin, które znajdują się bezpośrednio pod skórką warzyw i owoców. Nóż z powodzeniem można ostrzyć na ostrzarkach szczelinowych, np. marki EDGEWARE. Seria Culinar to noże, które zadowolą swoim nowoczesnym wyglądem najbardziej wysublimowane gusta. Noże wykonane są z jednego kawałka wysokowęglowej stali, ostrza noży dodatkowo wzbogacane są pierwiastkami, tj. chrom, molibden oraz wanad, które zapewniają ostrzu długotrwałą ostrość i łatwość ponownego ostrzenia. Ostrze ma optymalną twardość 58 HRC. Ostrość noża przez dłuższy czas jest zapewniona przez zastosowanie precyzyjnej technologii jego ostrzenia PEtec.  Uchwyty noży wykonane są z matowej stali nierdzewnej 18/10, wewnątrz wypełnione porcelaną, przez co są nieco cięższe od noży z innych serii. Dzięki wykonaniu w technologii Full Tang idealnie leży w dłoni i ma wysoki komfort krojenia. Nóż jest niezwykle dobrze wyważony, co doceni zarówno profesjonalny, jak i początkujący kucharz. Wymiary: Długość ostrza: 8 cm Długość całkowita: 19,8 cm Jakość oraz precyzję wykonania zapewnia firma Wüsthof - Made in Germany/Solingen.