Komplet karfka i 6 sztuk szklanek do whisky z serii Opera Luxion pojemność szklanek: 210ml tworzywo: szkło krystaliczne
Luigi Bormioli Duos Szklanka do napojów
Szklanka niska do whisky i karafka z serii Fusion pojemność szklanki: 200ml tworzywo: szkło krystaliczne

Pub

Jak mówią: „nie ma to jak zimny browar po ciężkim dniu w pracy”.

Słowo pub  - skrót od public house - pochodzi od średniowiecznej gospody w Wielkiej Brytanii, a pierwsze z nich produkowały nawet własne piwo. Niektóre tradycyjne puby są  do dziś połączone z hotelami.

Współczesny pub jest to miejsce gdzie pije się alkohol, głównie piwo, ale też zjada szybki obiad, spotyka z przyjaciółmi, znajomymi po pracy, gra w bilard czy elektroniczne lotki, ogląda wydarzenia sportowe emitowane w lokalu, nawet śpiewa na wieczorze karaoke  czy też słucha kapeli grającej muzykę na żywo.

W Polsce pierwsze  bary przypominające puby otwierano pod koniec lat osiemdziesiątych. Najczęściej polskie a zbliżone do brytyjskich puby są prowadzone przez cudzoziemców.
Organizowane są w tych lokalach również imprezy okolicznościowe.

Aby zawitać w Pubie odwiedzający nie musi być bogaty. pubach spotykają się zazwyczaj ludzie, którzy chcą się rozerwać, a nie przepadają za klubami z głośną muzyką i tańcami. Do pub-u przychodzą ludzie, którzy lubią wychodzić do miasta, znajomi, którzy maja ochotę się pośmiać przy dobrej muzyce i ci, którzy poszukują „drugiej połowy”. Jeśli chodzi o typowych klientów pubów, zdecydowanie przeważają mężczyźni i to zarówno w porze lunchu jak i wieczorem. Jednak to się zmienia i coraz częściej klientkami pubów są Panie, a to wpływa na zmianę menu i oferowanej rozrywki; oraz częściej w ofercie pubów znajdują się kawy, przekąski, desery; organizowane są tam zarówno wieczory kawalerskie jak i panieńskie. Oddzielną kategorią klientów jest młodzież również tłumnie odwiedzająca puby, zgłasza kiedy nie działają dyskoteki. Puby obecnie są bardzo popularne wśród ludzi starszych, którym odpowiada atmosfera panująca w tego typu lokalach. Niektóre puby są dwu poziomowe i składają się z dwóch części.

Puby zachęcają do ich odwiedzania najróżniejszymi pomysłami. Istnieją takie puby, które są urządzone według pewnego motywu np. w stylu lat siedemdziesiątych PRL-u czy pub z sufitem zaprojektowanym jako niebo z gwiazdami. Właściciele pubów prześcigają się w pomysłach, aby ściągnąć do swoich lokali jak największe grono klientów.

Niezależnie od zasobności portfela każdy pub musi mieć to coś, co przyciąga klienta do konkretnego miejsca  – oczywiście znaczenie ma dobra lokalizacja pasująca do docelowych klientów, oczywiście  - odgłosy dobrze bawiących się osób, a także polecenie znajomych i dobre wyposażenie; jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach. Choć przy otwieraniu pubu koszty związane z adaptacją, wystrojem wnętrza i urządzeniem lokalu są wysokie naprawdę warto zadbać, nawet o pozornie mniej istotne wyposażenie m.in. o wytrzymałe i estetyczne naczynia, w których będziemy podawać trunki oraz jedzenie. – kufle , szklanki, kieliszki, sztućce, talerze. Warto też zaopatrzyć się w ekspres do kawy. Profesjonalna obsługa musi mieć profesjonalny sprzęt. Jeśli zaserwujemy do tego oryginalne napoje irlandzkie i zorganizujemy koncert muzyki z Zielonej Wyspy – sukces murowany! Stali klienci będą przyprowadzać nowych a drzwi naszego pubu  nigdy się nie będą zamykać!
Już starożytni doceniali lecznicze właściwości piwa – stosowano je jako ochronę przed epidemią cholery i dżumy, ukąszeniem skorpiona. Nawet duchowni produkowali własne piwo. Jak poprawia nasze zdrowie? Zawiera proteiny i sole mineralne, witaminy ( B1, B2, B12 , C), ułatwia procesy trawienia,  zwalcza bezsenność, poprawia przemianę materii , łagodzi bóle,  wspomaga leczenie
kamicy nerkowej, zapobiega marskości wątroby. Oczywiście nie można przesadzić z ilością. Jednak wniosek nasuwa się sam: lepiej wyjść do pubu niż stać w kolejce do lekarza.