Porcelanowa filiżanka i podstawka wraz z łyżeczką wykonaną ze stali nierdzewnej Cromargan (opatentowany i zarejestrowany przez firmę WMF skład stali szlachetnej 18/10). Porcelanowa podstawka z wyprofilowanym po środku elementem ustalającym, to niewątpliwie bardzo przemyślane i praktyczne rozwiązanie zabezpieczające przed niepożądanym przesuwaniem filiżanki. Usytuowanie i wyeksponowanie logo WMF centralnie na elemencie ustalającym położenie filiżanki, to przemyślany zabieg designerski. Odpowiednio wyprofilowany kształt w centrum podstawki oraz wgłębienie na spodzie filiżanki zapewnia jej stabilność.
Zestaw sztućców deserowych.

Catering

Catering to obecnie dużo więcej niż posiłki dla pasażerów podróżujących samolotami.
To nie konieczność, lecz nieodłączny element ciekawego wydarzenia biznesowego
i towarzyskiego.

Przyjęcia, wesela, wieczory panieńskie i kawalerskie, studniówki, komunie, konferencje
i szkolenia, bankiety, gale, imprezy plenerowe, catering dostarczany do firm, szkół, przedszkoli – to ogromne pole do popisu! Teoretycznie każda firma powinna znaleźć klientów, a jednak jest branża uznawana za jedną z najtrudniejszych w biznesie gastronomicznym. Nie liczą się już tylko tradycyjne elementy jak potrawy adekwatne  do konkretnego zamówienia i pory roku, wystrój stołów i ozdabianie potraw, profesjonalna obsługa. Rynek usług cateringowych jest tak nasycony, że trzeba być doskonałym obserwatorom trendów i zjawisk społecznych a także wyjątkowo kreatywnym, aby zaproponować cos nowego i przyciągającego klienta. Firma chcąca utrzymać swoją pozycję nie powinna ograniczać się tylko do smacznych i estetycznie podanych potraw oraz pięknie nakrytych stołów, eleganckiego zastawy i sztućców, niezawodnego wyposażenia gastronomicznego. To wszystko jest oczywiście niezbędne. Jednak ambitniejsi przedsiębiorcy w branży cateringowej rozszerzają zakres swoich usług i świadczą kompleksową pomoc w organizacji imprez  i dodatkowo je uatrakcyjniają.

Wśród ciekawych pomysłów znajdziemy open bary, grill, wiejskie stół, stół bosmański rybny, pieczone prosie faszerowane kaszą, dania na postumentach, live cooking. Ostatnim przebojem na stołach cateringowych są czekoladowe fontanny, które przywędrowały do nas ze Stanów Zjednoczonych. Są to urządzenia wykonane z błyszczącej stali nierdzewnej z podświetlaną podstawą; przypomina tradycyjną fontannę, jednak zamiast wody płynie w niej gorąca, belgijska czekolada; zapach ciepłej belgijskiej czekolady unoszący się w powietrzu przyciąga gości zachęcając ich do poczęstunku i zanurzenia w czekoladzie ciasteczek lub owoców. Wśród odmian tej atrakcji są czekoladowe show w centrach handlowych (degustacja fontann, sztuka tworzenia pralin, malowanie czekoladą, historia czekolady, pijalnia belgijskiej czekolady, fabryka czekolady w świecie Charliego, warsztaty czekoladowe dla firm) a nawet fontanny alkoholowe 

Niektóre firmy specjalizują się w obsłudze niszy rynkowej jak catering dietetyczny bazujący na trendzie odchudzania się i zdrowego odżywiania; klienci tych firm wybierają własną dietę  z oferowanego menu, a firma codziennie rano dostarcza gotowe posiłki na ten dzień „pod drzwi” zamawiającego.

Można też zdecydować na imprezy tematyczne czerpiąc pomysły z historii i różnych kultur. Dlaczego nie zaproponować klientom np. przyjęcia weselnego w stylu japońskim i nie zaserwować tradycyjnych potraw japońskich, w tym coraz bardziej popularne w Polsce sushi i sake? Można też zorganizować przyjęcie w stylu  jaskiniowców, na którym poczęstunek będzie składać się w większości z mięsa, w tym „grillowany karkówka z mamuta”, „brontobutgery”, „sałatka szablozębną”. Na pewno znajdą się chętni na powrót do czasów hipisów; jako poczęstunek podamy z kolei tylko dania bezmięsne zgodnie z hipisowską zasadą„zwierzęta to moi przyjaciele, a ja nie jadam przyjaciół”; napoje będą kolorowe i „wyskokowe”, aby hipisi mogli wprowadzać się w odmienne stany świadomości

Możliwości dobrej zabawy są naprawdę niewyczerpane – mimo konkurencji !


Źródła:
http://czekoladowefontanny.pobieramysie.pl/
http://www.wygodnadieta.pl/?gclid=CITP2eHcmqICFQYeZwodjUOJxg
http://www.pomyslynaprzyjecia.com
Trzy powody dla których warto skorzystać
z opcji „jedzenie przyjedzie do Ciebie”:

1. Nie trzeba męczyć umysłu wymyślaniem „menu” na przyjęcie

2. Nie trzeba zmywać po przyjęciu

3.  Koszt całkowity przyjęcia jest niższy
niż restauracja