Wüsthof

Niemiecka marka WÜSTHOF od prawie 200 lat zajmuje się produkcją noży kuchennych. Na rynku znana jest z szerokiej gamy produktów, oferujących noże zarówno do użytku profesjonalnego, jaki i domowego. Noże marki WÜSTHOF produkowane są w niemieckiej fabryce w Solingen. Ten fakt stanowi o ich wysokiej jakości i precyzyjności wykonania. Oferuje głównie noże kute wykonane  z jednego kawałka specjalnie hartowanej stali węglowej, dzięki czemu tną i kroją z niezwykła siłą.

Nowy
Nóż z szerokim ostrzem o długości 18 cm, unikalny kształt noż Santoku zawdzięcza kuchni wschodniej. Jest idealny do krojenia i siekania warzyw, mięsa oraz ryb. Nóż posiada wyżłobienia, które zapobiegają przyklejaniu się krojonych produktów do ostrza. Seria noży Profession obejmuje 20 zróżnicowanych ostrzy, w tym 4 ostrza azjatyckie. Wykonanie noży, ich ergonomię oraz niezwykle ostre ostrza docenią nawet najbardziej wymagający użytkownicy, którzy uczynią z nich swoje narzędzia pracy. Jednak linia Profession powstała nie tylko z myślą o profesjonalistach, ma ona uprzyjemnić pracę w kuchni każdemu kto sięgnie po noże. Cechy noży z serii Profession:  materiał - najbardziej optymalny to stop stali wysokowęglowej chromowo-molibdenowo-wanadowej - X50CrMoV15, stal poddawana jest spcjalnemu procesowi utwardzania, a następnie polerowana we właściwy sposób wykonanie - wysoka jakość wykonania - brak jakichkolwiek szpar przy łączeniu ostrza z rękojęścią zapobiega gromadzeniu się bakterii trzymanie ostrości - długotrwałą ostrość zachowuje właściwy stop stali, który został prawidłowo zahartowany oraz wypolerowany. Użytkownik również ma wpływ na zachowanie ostrości swojego noża, wpływa na to odpowiednia konserwacja i poprawne ostrzenie ergonomiczna rękojeść - istotna jest jakość tworzywa, z którego wykonane są rękojeści noża, a także jej kształt, który znacząco podnosi komfort użytkowania i zapobiega przypadkowemu skaleczeniu łatwość ostrzenia - ostrzenie noża nie może nastręczać użytkownikowi trudności Nóż jest wykonany w technologi FULLTANG - z jednego kawałka stali. Tradycyjnie potrójnie nitowane uchwyty w nowoczesnym wydaniu. Wykonane z wysokiej jakości tworzywa, które zapobiega ślizganiu się podczas krojenia. Jakość produktów gwarantuje marka Fissler - Made in Solingen - Germany. Główne zalety: Nóż wykuty z jednego kawałka stali o twardości 58 HRC Ostrze wykonane z stali chromowo-molibdenowo-wanadowej Skład stali zapewnia ostrzu długotrwałą ostrość i łatwość naostrzenia Potrójnie nitowana rękojęść w odmiennym wydaniu Uchwyt noża ma ergonomiczny kształt Rozmiar i kształt noża idealny do krojenia mięsa, ryb oraz warzyw Wyżłobienia na ostrzu zapobiegają przyklejaniu się do niego krojonych produktów Wysoką jakość gwarantuje marka Fissler - Made in Solingen - Germany 3 lata gwarancji producenta
Nowy
Nowoczesna deska do krojenia - niezastąpiona w każdej kuchni. Mata wykonana jest z termoplastycznego poliuretanu (TPU). Materiał ten zapewnia wysoki poziom elastyczności, dzięki czemu działa jak bufor zapobiegający tępieniu się ostrzy noży, w wyniku czego ostrza dłużej pozostają ostre. Tworzywo TPU nie przyjmuje smaku i zapachu, jak również jest antybakteryjne. Deskę można również wysterelizować, w tym celu należy zalać deskę wrzącą wodą i pozostawić na około 30 sekund. Mata ma wytrzymałość na temperaturę od -20°C do 150°C. Można ją myć w zmywarce. Mata jest dwustronna - z jednej strony posiada gładką powierzchnię, z drugiej delikatne wgłębienie, które umożliwia zatrzymywanie się soku z krojonej potrawy. Matę oprócz krojenia lub siekania można również wykorzystywać do serwowania i podawania posiłków oraz przekąsek. Mata ma rozmiar 53 cm x 32 cm x 0,4 cm. Dostępna jest w trzech kolorach oraz w trzech rozmiarach. Jakość oraz precyzję wykonania zapewnia firma Wüsthof - Made in Germany/Solingen.
Promocja
Zestaw 5 noży z serii Grand Prix II niemieckiej marki Wusthof został wzbogacony o blok na noże z drewna bukowego, stalkę do ostrzenia noży oraz nożyce kuchenne. Najwyższej jakości noże to nieodzowne wyposażenie kuchni. Ostre noże są niezbędne każdemu domowemu lub profesjonalnemu kucharzowi. Komfort krojenia dobrymi nożami z pewnością zostanie doceniony przez osoby, które mają niewiele doczynienia z gotowaniem, być może dzięki odpowiednim narzędziom pokochają oni prace kuchenne. Bukowy blok ma klasyczny wygląd, który idealnie komponuje się z rękojeściami noży. Podstawa bloku ma kształt prostokątu o wymiarach 26 cm x 9 cm. Zestaw zawiera: nóż obierak 8 cm - DR 4015                                nóż uniwersalny 9 cm - DR 4040/9          nóż do pieczywa 20 cm - DR 4155           nóż do plastrowania 20cm - DR 4525/20  nóż szefa kuchni 20 cm - DR 4585/20     nożyce kuchenne - DR 5558                  stalka do ostrzenia 23 cm - DR 4461/23  Noże z serii Grand Prix II są wykute z jednego kawałka hartowanej wysokowęglowej stali. Ostrza noży dodatkowo wzbogacane są pierwiastkami, tj. chrom, molibden oraz wanad, które zapewniają ostrzu długotrwałą ostrość i łatwość ponownego ostrzenia. Ostrze ma optymalną twardość 58 HRC. Ostrość noża przez dłuższy czas jest zapewniona przez zastosowanie precyzyjnej technologii jego ostrzenia PEtec.  Nowocześnie wyglądająca rękojeść jest gładka bez łączeń i zakamarków, wykonana z łatwego w czyszczeniu polipropylenu. Uchwyt poprzez wykonanie w technologii Full Tang idealnie leży w dłoni i ma wysoki komfort krojenia. Przez zredukowanie osłony na palce, mamy do dyspozycji całą krawędź noża. Nóż jest niezwykle dobrze wyważony, co doceni zarówno profesjonalny, jak i początkujący kucharz. Jakość oraz precyzję wykonania zapewnia firma Wüsthof - Made in Germany/Solingen.