Kitcheniq

Firma KitchenIQ należy do koncernu firmy Smith’s Consumer Products, Inc., która ma swoej początki w roku 1886.
Firma Smith's słynie z wydobycia naturalnych kamieni ostrzących.
Jest światowym liderem w produkcji różnego rodzaju ostrzarek do noży, nożyczek i narzędzi.
Perfekcyjny zestaw do ostrzenia noży! Zawiera ostrzarkę Mini oraz stalkę do wygładzania ostrzy po naostrzeniu. Niewielka i kompaktowa dwustopniowa ostrzarka do noży, z pomocą której Twoje noże będą ponownie ostre - wystarczy tylko kilka pociągnięć. Każda z dwóch szczelin zapewnia poprawne kąty ostrzenia noży i to wszystko odbywa się bez wysiłku. Rozpoczynamy ostrzenie od szczeliny z napisem 'coarse', w której znajdują się płytki z węglika wolframu, używając tego mechanizmu przeciągamy ostrze od rękojeści do jego czubka, maksymalnie 3-4 razy za jednym ostrzeniem. Zwiększone tarcie podczas ostrzenia sprawia, że węglik wolframu będzie się rozgrzewał, przez co może ulec deformacji.  Ta szczelina służy do ostrzenia wstępnego bardzo tępych noży. Kolejnym krokiem w drodze do ostrych na nowo noży jest szczelina z napisem 'fine', są to dwa pręty ceramiczne, które wypolerują i wygładzą krawędź ostrza po ostrzeniu na węgliku wolframu.  Na tym mechanizmie można także ostrzyć noże mało stępione. Opatentowana podstawa V-Grip ™  (w kształcie litery V) ułatwia ostrzenie noży, umożliwiając ustawienie ostrzarki na ostrej krawędzi blatu lub stołu. Ponadto wykonanie z wysokiej jakości materiałów antypoślizgowych zapewnia komfort ostrzenia i czyni tą czynność bezproblemową nawet dla niedoświadczonych użytkowników.  Na stalowej ostrzarce wygładzimy ostrze, aby zakończyć proces ostrzenia. Stalka służy do regularnego podostrzania noży. Główne zalety: dwa moduły - węglik wolframu do ostrzenia oraz pręty ceramiczne do wygładzania opatentowana podstawa w kształcie litery "V" łatwa obsługa kompaktowy rozmiar, z powodzeniem zmieści się w każdej kuchennej szufladzie antypoślizgowe tworzywo podnosi komfort używania zestaw zawiera stalkę do regularnego podostrzania oraz wygładzania naostrzonych ostrzy producent z wieloletnim doświadczeniem w produkcji ostrzarek do noży 2 lata gwarancji
Polecamy ostrzarki Amerykańskiej firmy edgeware . Idealna do utrzymania ostrości noży, które są nie bardzo stępione. Szczeliny z trójkątnymi prętami ceramicznymi w kształcie litery V o kącie 30°  , wymuszając stały odpowiedni kąt ostrzenia. Dwa stopnie gradacji FINE (drobny) do ostrzenia noża i X-FINE (bardzo drobny) do wygładzenia krawędzi ostrza. Ergonomiczny uchwyt z wysokiej, jakości tworzywa z podstawą wykonaną z antypoślizgową stopą, co powoduje, że ostrzarka nie przesuwa się po gładkiej powierzchni przy ostrzeniu noża. Ręczne ostrzarki amerykańskiej firmy  edgeware są łatwe w użytkowaniu oraz wyjątkowo trwałe – naostrzą kilka tysięcy noży. Ich konstrukcja zapewnia utrzymanie prawidłowej geometrii ostrza, dzięki czemu krawędź nie jest zaokrąglona. Przeznaczone są zarówno do domowego, jak i profesjonalnego użytku. Systematyczne stosowanie ostrzarek wydłuża żywotność noży. Wnieś do swojej kuchni odrobinę nowoczesnego stylu.
Drobna tarka nowej generacji, z którego pomocą stracie dużej ilości warzywt to czysta przyjemność. Ostrze pokryte zostało warstwą non-stick, przez co tarte produkty nie przylegają do ostrza, ułatwiając czyszczenie. Drobne nożyki w opatentowanym ksztłacie litery V zapewnia niezwykle wydajne efekty ścierania  twardego sera, cebuli, czosnku, imbiru, marchwi oraz czekolady. Ostrza ze stali nierdzewnej poprzez wypalanie kwasem, zyskują niezwykłą ostrość na dłuższy czas. Tarka ma bardzo poręczny kształt, jej miękki uchwyt oraz antypoślizgowa podstawa zapewniają pełną kontrolę podczas pracy. Do tarki dołączony jest praktyczna akrylowa osłona, zapewniająca bezpieczne przechowywanie. Możliwość mycia w górnym koszu zmywarki. Tarka ma całkowitą długość 31 cm, ostrze 12 cm.