Ken hom

Ken Hom jest uznawany za jednego z wiodących autorytetów w dziedzinie kuchni chińskiej oraz azjatyckiej.  Jako światowej sławy szef kuchni wysoko ceni jakość składników, z których przygotowywuje swoje znakomite potrawy, również nie zapominając jak duże znaczenie mają narzędzia używane podczas gotowania. Dlatego też zdecydował się na stworzenie własnej marki oferującej naczynia oraz akcesoria niezbędne do uzyskania unikalnego efektu podczas przyrządzania dań kuchni z dalekiego wschodu.

Marka Ken Hom istnieje od 1986 roku nieprzerwalnie powiększając swoją bogatą ofertę, w której znajdziemy woki ze stali węglowej, przystowane również do używania ich na płytach indukcyjnych, bambusowy parownik i wiele innych akcesoriów, aby odbyć kulinarną, azjatycką podróż.

Bambusowy parownik do gotowania na parze przy użyciu woka. Może również służyć jako naczynie do podowania smakołyków na stół. Parownik ma średnicę 20 cm i w całości jest wykonany z naturalnego bambusa. Składa się z dwóch koszy oraz pokrywy. Nie należy go myć w zmywarce.
Wok o średnicy 27 cm wyposażony w długą, drewnianą rączkę. Naczynie tego typu jest idealne do szybkiego przygotowywania potraw kuchni azjatyckiej przy minimalnym użyciu tłuszczu. Kulisty kształt naczynia sprawia, że im większa odległość ścianki od dna naczynia tym niższa temperatura. Woki z serii Everyday marki Ken Hom wykonane są ze stali węglowej, grubość korpusu wynosi 1,4 mm i pokrywany jest dwukrotnie powłoką Paoflon 6081, która została opracowana specjalnie do naczyń wok. Powłoka ta odporna jest na działanie wysokich temperatur, które są osiąganie podczas smażenia w naczyniu. Jednocześnie, dzięki zastosowanej powłoce możliwe jest smażenie w niewielkiej ilości tłuszczu. Wok jest lekki i szybko się nagrzewa. Drewniana rączka doskonale izoluje temperaturę i chroni przed oparzeniem się. Wok nie jest przystosowany do płyt indukcyjnych. Nie należy go myć w zmywarce. Główne zalety: wok ze stali węglowej specjalna powłoka nieprzywierająca naczynie jest lekkie i szybko się nagrzewa praktyczny, drewniany uchwyt z otworem umożliwiającym zawieszenie na haczyku 12 miesięcy gwarancji producenta
Wok o średnicy 32 cm wyposażony w długą, drewnianą rączkę. Naczynie tego typu jest idealne do szybkiego przygotowywania potraw kuchni azjatyckiej przy minimalnym użyciu tłuszczu. Kulisty kształt naczynia sprawia, że im większa odległość ścianki od dna naczynia tym niższa temperatura. Woki z serii Performance marki Ken Hom wykonane są ze stali węglowej pokrywane powłoką, która została opracowana specjalnie do naczyń wok. Powłoka ta odporna jest na działanie wysokich temperatur, które są osiąganie podczas smażenia w naczyniu. Jednocześnie, dzięki zastosowanej powłoce możliwe jest smażenie w niewielkiej ilości tłuszczu. Wok jest lekki i szybko się nagrzewa. Drewniana rączka doskonale izoluje temperaturę i chroni przed oparzeniem się. Wok jest przystosowany do płyt indukcyjnych. Nie należy go myć w zmywarce. Główne zalety: wok ze stali węglowej specjalna powłoka nieprzywierająca naczynie jest lekkie i szybko się nagrzewa praktyczny, drewniany uchwyt z otworem umożliwiającym zawieszenie na haczyku 2 lata gwarancji producenta