Blomus

BLOMUS to marka wysokiej jakości produktów ze stali nierdzewnej, wytwarzanych przez niemiecką firmę sks design. Marka ta rozpoznawana jest w kilkudziesięciu krajach świata na pięciu kontynentach.

Produkty Blomus wytwarzane są ze szlachetnej stali chromo - niklowej o symbolu 18/10!
Dzięki odpowiedniej obróbce stali nierdzewnej (stopu trzech metali: chromu, niklu i stali)
produkcja uzyskuje jedną z najważniejszych właściwości - odporność na korozję.

Projekty niemieckiej firmy Blomus świadczą o wysokiej pozycji bauhausowskich tendencji w niemieckim designie. Potrzeba tworzenia według zasady „forms follow function” jest tutaj jak najbardziej odpowiednia. Projektanci Blomus bazują na prostych w swej budowie figurach geometrycznych, unikając nadmiaru ornamentów i zdobień.
Efektowność produktów to niewątpliwa zasługa kontrastu między technologicznie okiełznanym metalem, a zamiłowaniem do prostoty formy.
W przypadku Blomus istnieje dostrzegalna harmonia między formą, a funkcjonalnością, która nie kojarzy się jednak ze stylistycznym chłodem. Hasło „Living Function” wyznacza cel oraz misję firmy. Określa tym samym wymagania wobec designerskich rozwiązań, które odznaczają się nie tylko ciekawą formą, ale przede wszystkim profesjonalnym wykonaniem i wykończeniem.

Blomus - wysoka jakość, nowoczesny styl i funkcjonalność

Solniczka i pieprzniczka Blomus Cino. Wykonane ze stali nierdzewnej. Maja prosty, klasyczny kszstałt. Niezbędne w każdej kuchni. Materiał: Stal nierdzewna Wymiary: Średnica: 5,5 cm Wysokość: 11 cm