Nasze marki

Posiłki to element życia codziennego Amefa oferuje szeroki asortyment różnego rodzaju sztućców. Wszystko aby  zaspokoić nawet najbardziej wyrafinowane gusta naszych klientów. Oferujemy bogate wzornictwo na każdą możliwą  okazję! Ze sztućcami Amefa codzienne kulinarne przyjemności staną się niezapomniane i wyrafinowane.
BLOMUS to marka wysokiej jakości produktów ze stali nierdzewnej, wytwarzanych przez niemiecką firmę sks design. Marka ta rozpoznawana jest w kilkudziesięciu krajach świata na pięciu kontynentach. Produkty Blomus wytwarzane są ze szlachetnej stali chromo - niklowej o symbolu 18/10! Dzięki odpowiedniej obróbce stali nierdzewnej (stopu trzech metali: chromu, niklu i stali) produkcja uzyskuje jedną z najważniejszych właściwości - odporność na korozję. Projekty niemieckiej firmy Blomus świadczą o wysokiej pozycji bauhausowskich tendencji w niemieckim designie. Potrzeba tworzenia według zasady „forms follow function” jest tutaj jak najbardziej odpowiednia. Projektanci Blomus bazują na prostych w swej budowie figurach geometrycznych, unikając nadmiaru ornamentów i zdobień. Efektowność produktów to niewątpliwa zasługa kontrastu między technologicznie okiełznanym metalem, a zamiłowaniem do prostoty formy. W przypadku Blomus istnieje dostrzegalna harmonia między formą, a funkcjonalnością, która nie kojarzy się jednak ze stylistycznym chłodem. Hasło „Living Function” wyznacza cel oraz misję firmy. Określa tym samym wymagania wobec designerskich rozwiązań, które odznaczają się nie tylko ciekawą formą, ale przede wszystkim profesjonalnym wykonaniem i wykończeniem. Blomus - wysoka jakość, nowoczesny styl i funkcjonalność
Börner - wiodący producent szatkownic na świecie. Początki działalności firmy przypadają na rok 1956. Dzięki doskonałej jakości produktów szybko rozwiją się zdobywając miliony klientów na wielu zagranicznych rynkach. Produkty firmy Börner przez lata uzyskały zaufanie rzeszy klientów indywidualnych, restauracji, stołówek, jadalni. Sukces zawdzięczają przede wszystkim jakości, która od lat towarzyszy ich produktom. Produkty firmy Börner stanowią od ponad 50 lat część kulinarnej tradycji krajów europejskich i nie tylko. Ostatnie lata to kolejne sukcesy w segmencie naczyń do smażenia beztłuszczowego. Produkty serii Börner Tytan umocniły pozycje firmy słynącej przede wszystkim z wyrobów wysokiej jakości.
Marka Brabantia jest liderem w produkcji koszy na śmieci. Kosze tej marki wykorzystywane są w biurach, szpitalach czy restauracjach. Posiadają niezbędne certyfikaty UE. Wyróżniają się długoletnią trwałością. Zastosowanie najlepszych materiałów, a także rygorystycznej kontroli jakości gwarantuje solidność produktów. Producent udziela 10 letniej gwarancji na swoje wyroby. W asortymencie marki Brabantia możemy znaleźć kosze na śmieci, akcesoria łazienkowe, akcesoria kuchenne w tym noże kuchenne.
Cole & Mason -  lider w produkcji młynków do soli i młynków do pieprzu. W ofercie znajdują się młynki akrylowe, młynki drewniane, młynki wykonane ze stali nierdzewnej, młynki elektryczne i młynki manualne. Producent zapewnia różnorodność rozmiarów oraz dowolność zakupu detalicznego lub hurtowego (zestawy).   Mechanizm mielący posiada dożywotnią gwarancję od producenta!
Marka Cool Gear to innowacyjne produkty, które stworzone są, aby zrewolucjonizować styl życia. Celem firmy jest wyeliminowanie jednorazowych plastikowych pojemników, jak również zachęcenie do zdrowszego i tym samym szczęśliwszego trybu życia. Każdy produkt posiada elegancki wygląd, który promuje indywidualność poprzez swój unikatowy kolor i grafikę. Wiadomo bowiem, że konsumenci potrzebują produktów, które pasują do ich harmonogramu i odzwierciedlają ich osobowość. Od 1986 roku firma Cool Gear International dostarcza innowacyjne i funkcjonalne produkty na rynek ze 100% satysfakcją klienta. Od lat jest uznawana za lidera w branży, a jej flagowy produkt - butelki z żelowym, chłodzącym wkładem - powstaje, dzięki opatentowanej technologii. Aby produkty wyróżniały się wśród innych firma Cool Gear Int. zatrudnia zespół utalentowanych artystów i projektantów.
Marka Culinare istnieje na rynku od ponad 30-tu lat. Flagowym produktem marki jest oryginalny otwieracz do konserw - "Magican". Firma odnotowała ponad 18 milionową sprzedaż tego kultowego otwieracza, a jego globalny sukces stał się podstawą marki Culinare. W ofercie firmy znajdziemy podstawowe gadżety kuchenne, dzięki którym przygotowywanie żywności jest szybsze, łatwiejsze i bezpieczniejsze, a w dodatku produkty są dostępne w przystępnych cenach.
Założona w 1845 roku przez Carla Philippa Fissler firma może pochwalić się sukcesem trwającym ponad 170 lat. Doświadczenia zebrane na przestrzeni pokoleń, specjalistyczna wiedza technologiczna, doskonała produkcja oraz niezwykła innowacyjność - to trzy filary, na których oparty jest sukces firmy Fissler.  Fissler GmbH przez wiele lat stał się czołowym producentem wysokiej jakości naczyń kuchennych , które wyróżniają się dzięki swojej precyzji wykonania, wysokiemu poziomowi użyteczności oraz stylowemu, pomysłowemu wzornictwu "Made in Germany". Wszystkie produkty ułatwiają pracę w kuchni i zwiększają przyjemność z gotowania.